13.01.2020 | 09:21

Про майбутніх косметиків у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості дбають особливо. Тут створено відмінні умови для здобуття професії. До послуг слухачів - спеціалізований кабінет із сучасним обладнанням: мікротоки, солярій; косметологічний комбайн (фонофорез, вакуумна чистка, вапоризатор, лампа-лупа); вакуумно-роликовий масажер, апарат пресотерапії, термоковдра, апарати для мікротокової терапії, фонофорезу, світлотерапії, апарат RF-ліфтингу і кавітації, професійні інвентар та матеріали. Навчальна база сучасна і постійно оновлюється, отож, всебічно «озброєні» випускники впевнено витримують конкуренцію на вибагливому ринку косметичних послуг.

6 - місячне навчання безробітних із Рівного, Здолбунівського району, сусідньої Житомирщини і Донеччини відбулося за кошти  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Саме зареєстровані безробітні мають унікальну нагоду здобувати професію у центрах профтехосвіти ДСЗ безкоштовно. Отримавши професійну освіту, випускники по-новому планують своє життя, роблять ставку на створення і поповнення власної бази клієнтів та подальше вдосконалення навичок, а відтак, мають особливу привабливість для роботодавців галузі.

У Рівненському центрі ПТО ДСЗ під час занять із досвідченими педагогами Тетяною Сондак та Іриною Максимів майбутні косметики ґрунтовно вивчали косметологію, санітарію та гігієну, шкірні хвороби, основи анатомії та фізіології людини, основи психології, професійної етики та естетики, основи іміджелогії та стилю тощо. Теоретичні знання, помножені на практичні навички. – це те обов’язкове і цінне джерело, яке живитиме косметиків у подальшій професійній діяльності.

Майбутні представники індустрії порадували присутніх роботодавців та представників кваліфікаційної комісії під час державної кваліфікаційної атестації. Вони продемонстрували роботу із професійними матеріалами, обладнанням та виконали умовним клієнтам – своїм одногрупникам повноцінні косметичні процедури. Леся Ковель – колишня слухачка навчального закладу, а нині професійний косметик, підприємець – працює у м. Вінниця. Її присутність на іспиті пояснюється просто: роботодавець прагне співпрацювати лише з кваліфікованими косметиками, знає не зі слів, як готують кадри в РЦПТО. Отож, добиратиме їх і із випускників Рівненського центру. До того ж, чудові комунікації із педагогами, прагнення обмінятися досвідом, новинками та професійними ідеями завжди сприятимуть новим зустрічам і подальшій співпраці.

Викладачка Тетяна Сондак серед слухачів виділяє особливо організовану та відповідальну слухачку із Донецької області. Марина Маркова - дитячий анастезіолог – реаніматолог. Мешканка міста Волноваха не відразу наважилася подолати неблизький шлях до Рівного. Проте бажання опанувати саме професію косметика та гарні відгуки про навчальний заклад переважили. І вже тепер, після отримання свідоцтва, косметик зізнається, що жодного разу не пошкодувала про свій вибір.

Майстер виробничого навчання Ірина Максимів зауважує, що за умовами зарахування на навчання, усі слухачі мають мати медичну освіту. Як показала атестація, медики на відмінно опанували нову професію, використавши цінні знання з медицини та застосувавши нові практичні навички. Під час виробничої практики у кращих закладах Рівного, Здолбунова, Волновахи, Золочіва, Луцька косметики працювали із реальними клієнтами, відповідально та професійно виконували такі послуги, як масаж обличчя і тіла, догляд за обличчям, мікротокова терапія, пресотерапія, апаратне чищення обличчя, RF – ліфтинг обличчя і тіла, депіляція перед масажем (класична та вакуумно-роликова) та інші.

Важливо, що слухачі планують започатковувати власну справу, організовувати спеціалізовані косметичні кабінети та салони. Отож, незабаром ми зустрінемося із багатьма із них, як із партнерами – роботодавцями.

Підсумовуючи результати ДКА та оцінюючи професійні і комунікаційні якості випускників, до присутніх звернулася заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. Вона наголосила, що професія косметика одна з тих, де не можна помилятися, де потрібна максимальна концентрація уваги та високі професійні знання. За відповідальне навчання і вагомі успіхи, із вдячністю за обрані професію і навчальний заклад, Руслана Володимирівна вручила слухачам свідоцтва державного зразка. Цікавої та перспективної професійної стежини, шановні випускники!