19.07.2019 | 15:23

Хочете отримати по-справжньому «чоловічу» професію? Оволодійте професією «коваль ручного кування».

 

Однією з найдавніших є професія  - коваль ручного кування. Робота  коваля вимагає хорошого здоров'я, витривалості, наполегливості та творчості. Популярним стало прикрашати будинки та подвір’я, квартири та офісні приміщення кованими предметами. Отож, протягом останніх років спостерігається значний попит на ковалів.

А отримати цю, по-справжньому «чоловічу» професію можна на базі Гощанського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Про це і йшла мова під час презентації професії «коваль ручного кування» для шукачів роботи в Рівненському міському центрі зайнятості, яку провів майстер виробничого навчання Гощанського навчального відділення Рівненського ЦПТО ДСЗ, відомий коваль нашого краю Сергій Торуля.

Протягом 7 місяців слухачі вивчають традиційне ковальство, опановують основи обробки металу, набувають навиків зварювання  та навчаються  виготовляти художні ковані вироби за ескізами, шаблонами та зразками. Навчання передбачає теоретичні та виробничі заняття на базі навчального відділення, та проходження виробничої практики безпосередньо на підприємстві. Унікальною особливістю навчання та вдосконалення майстерності майбутніх ковалів є традиційна їх участь у різноманітних фестивалях та виставках, у тому числі всеукраїнських.

Сергій Михайлович запросив на навчання присутніх чоловіків. Оволодівши ковальським ремеслом, випускники навчального закладу або працевлаштовуються на підприємства або відкривають власну справу. Головне, щоб ковальська справа приносила і моральне задоволення та матеріальну вигоду. 

 

Додаткову інформацію щодо можливостей професійного навчання можна отримати в Рівненському міському центрі зайнятості, відділ активної підтримки безробітних. Телефон  (0362) 26-58-36, (0362) 26-89-97.