22.09.2022 | 16:27

За напрямом «Практичний web -дизайн: проєктування, створення та супроводження web-вузла» впродовж 3 місяців на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ навчалися безробітні із Рівного, Дубенського та Рівненського районів.

На підсумковому занятті слухачі презентували свої розробки. Були й експериментальні роботи. Важливо, що курс зацікавив та «запалив» безробітних, а отже вони отримали цінний інструмент для майбутньої роботи. Аби врахувати сучасні тенденції та особливості своєї роботи, майбутні веб-дизайнери під час занять вивчали графіку у веб-дизайні, HTML-верстку, CSS, основи технології JavaScript, додаткові технології веб-розробника (SASS/SCSS, Bootstrap, jQuery), основи PHP та MySQL, хостинг, поняття CMS.

Історія вимушеної переселенки – мешканки Харкова Ганни Дудкіної схожа на багато сотень історій українців, що пережили жахіття війни та знаходять прилисток на безпечних територіях України. У харків’янки є особлива відмінність. Дружина воїна ЗСУ переїхала до Рівного та прагнула якнайшвидше подбати про нове життя сім’ї. Коли економісту за освітою, а нині зареєстрованій безробітній у Рівненській районній філії Рівненського ОЦЗ, запропонували навчання за напрямом «Практичний веб-дизан: проєктування, створення та супроводження web -вузла»,  пані Ганна розгубилася. Адже із комп’ютером була знайома на рівні користувача. Наважилася. Була приємно вражена. Змогла.

Більшість із групи слухачів познайомилися із веб -дизайном вперше лише на заняттях. Викладачі Віктор Римар, Андрій Литвин, Ігор Яроцький відмінно комунікують із початківцями, отож, теми долали разом і результативно. Було цікаво і надзвичайно захоплював процес створення власного сайту.

Ганна Дудкіна у свою роботу вклала душу, адже «Візитка міста»  для неї – це незгасаюча віра у повернення, відбудову та процвітання рідного Харкова. «Я хотіла нагадати своїм дітям про наш Харків. Мрію показати нашим гостям кращі місця, які неодмінно варто відвідати. Тут і для активних людей, і для родин з дітьми, і для душі… Додала й історичних пам’яток і фактів. Якщо моя робота змусить затриматися біля комп’ютера мого сина, тоді я працювала недарма! Звісно, потрібно ще багато навчитися, адже програма JavaScript насичена та функціональна. Головне, я знаю, де брати інформацію, і зрозуміла, потрібно  якнайбільше практикуватися».

Серед слухацьких ідей - інтернет-магазин, ковальські вироби (кузня), послуги архітектора (сайт-візитівка), продаж одягу для вагітних, візитка міста, синоптик, охоронні системи, одяг для дітей. Мали слухачі й реальні замовлення, тож це було не лише навчання, але й перша робота.

Із успіхами та творчим натхненням випускників привітала заступниця директора закладу освіти Оксана Зигалова. Вона вручила дизайнерам посвідчення про професійне навчання.

Роботи веб-дизайнерів можна переглянути за посиланням https://docs.google.com/document/d/1whNfvOydEQXSZrjfRGK7lSxUrj-rNZM6dksQBQOjAOg/edit?usp=sharing

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ  cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у  Telegram  Instagram  Facebook   YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne або за телефонами +38067-363-88-27, +38096-539-53-59.