07.08.2019 | 10:36

Безробітні, що обирають професійне навчання за професією «Агент з організації туризму», мабуть одні з найщасливіших. Адже мають унікальну нагоду не лише здобути професію, до якої сьогодні звертається увесь світ, але й побувати в унікальних місцях, відкрити незвідані доріжки, злитися із неповторною природою та відчути емоційну насолоду від подорожей!

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості щоразу нову групу слухачів - майбутніх турагентів зустрічає досвідчений майстер виробничого навчання Інна Лугова: «Навчання слухачів у нас триває 6,5 місяця. Зазвичай, (що вкрай важливо для безробітних!) майбутніх агентів під час виробничої практики роботодавці запрошують на роботу. Проте чимало випускників готові започаткувати власну справу».

У нинішній групі навчалися безробітні, направлені Рівненським міським центром зайнятості та Дубенською районною філією Рівненського обласного ЦЗ.

Під час державної кваліфікаційної атестації , що відбулася у навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ у Рівному на вул. І.Підкови,17а, слухачі з приємністю поділилися, що залишаються працювати на фірмах, де проходили практику: Омелянюк Орися - в турагенціі  «Турс-тікетс», Панчук Юлія - в турагенції «Дісней Тур», Мосійчук Оксана - в Туристичній онлайн-компанії «Адвант тревел», Миколайчук Сніжана - в турагенції «Valentime tour». Інна Лугова пишається своїми слухачами, адже ті продемонстрували високий рівень підготовки, мають чудові комунікаційні якості, люблять самі пізнавати світ та готові пропонувати найкращі маршрути своїм замовникам. А дехто, не вагаючись, планує працювати самостійно.

Серед предметів, що вивчають слухачі РЦПТО, - географія туризму, організація транспортних перевезень, іноземна мова. Сумлінне навчання та великий інтерес до професії спонукали групу взяти участь у масштабному Всеукраїнському проєкті «ПрофіКемп», в якому змагалися представники міст Ужгорода, Львова, Херсону та Рівного. Туристичні маршрути, що запропонували слухачі, стали одними із найкращих, а призове 2 місце у фіналі конкурсу (м. Скадовськ, Херсонщина) – яскравий приклад високої організації роботи та непоборної жаги перемоги.

Коментує результати навчання і голова державної кваліфікаційної комісії, в минулому слухачка РЦПТО ДСЗ Наталія Коцюбинська: «Не дивно, що випускники займають активну, оптимістичну позицію щодо свого подальшого професійного шляху. Я сама навчалася у РЦПТО, знаю рівень і умови підготовки агентів, оцінила досвід педагогів та атмосферу в колективі. Важливим рішенням та професійним знанням я завдячую навчальному закладу та ПрАТ «Рівнетурист», де проходила практику і згодом працювала». Нині пані Наталія надає професійні послуги, створивши у Рівному власну справу – Центр авторського туристичного супроводу.

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко у вітальному та напутньому слові побажала випускникам не втрачати того особливого драйву, яким вони зарядилися під час навчання. «Замовники туристичних послуг – люди прискіпливі та вибагливі. Сьогодні на туристичному ринку багато фірм та операторів, які міцно стоять на ногах, здобули постійних клієнтів та не випускають лідерських позицій. Непросто здобувати своїх прихильників. Але «непросто» - це не для випускників Рівненського центру ПТО!». Досвід показує, що віддані справі, кваліфіковані та зацікавлені роботою добиваються значних успіхів, утримують високу планку і не послаблюють курс. Таких випускників чимало, зокрема, Ольга Самолюк з м.Дубно – створила у Рівному ТА «Меридіан», Наталія Прохор – активний організатор соціальних проектів у рівненській ГО «Фонд молодіжних іниціатив «Крила», у т.ч. туристичні поїздки дітей із малозабезпечених сімей. «Ми вдячні також за плідну співпрацю нашим партнерам, які надають майданчики слухачам РЦПТО для здобуття практичних навичок – ФОП Гук О.М., ФОП Семеняк З.О., ТзОВ ТА «Сонячний берег», ТзОВ «Valentime tour», ФОП Стахурський М.О., ФОП Губницький М.О.», - додала Руслана Володимирівна.

А тим часом, випускники, не бажаючи прощатися із навчальним закладом та один з одним, прагнучи зберегти якнайяскравіші спогади про навчання та й просто, аби перевірити власні сили і віднайти нові маршрути, - відправилися у нову подорож. Пригода під час дивовижного сплаву річкою Случ стала знайомством із неповторною Надслучанською Швейцарією, зустріччю із багатою та барвистою природою Рівненщини. Разом із улюбленим майстром Інною Луговою група відввідала Соколині гори, Губківський замок, унікальну територію - ублене місце дайверів глибиною 20 м, де в давнину працював водяний млин.

Зацікавило? Плануйте і Ви своє майбутнє разом із нами!

Наші контакти:

м. Рівне, вул. І.Підкови,17а,

тел. 0362 68 37 95, 68 33 49 (майстер виробничого навчання Інна Петрівна Лугова).