06.08.2019 | 10:19

Швейна галузь завжди рухається разом із часом, проте нерідко й випереджує його. Нові технології та унікальні дизайн-розробки модельєрів дозволяють дарувати яскраві сучасні вироби.. Красивий, модний, зручний і затишний , а головне - якісний одяг – це результат творчого і організованого процесу, який забезпечують лише підготовлені майстри, люди, які віднайшли себе у професії та готові вдосконалюватися. Важливо, аби цей процес відбувався усвідомлено, а кожен його учасник був конкурентоспроможним та затребуваним на ринку праці.

Чи не найпереконливішою серед іспитів слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є державна кваліфікаційна атестація майбутніх представників швейної галузі. Свої вироби майбутні майстри демонструють не лише на плечиках і манекенах, але й з гордістю одягають самі. Яскравою, сучасною та  емоційною  запам’ятається група кравців, які навчалися на базі навчального відділення у Рівному. Безробітні, направлені на навчання Рівненським міським центром зайнятості та Рівненською і Рокитнівською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ, після 9 місячного навчання, на ДКА підтвердили хороші знання теоретичного матеріалу та ознайомили членів державної кваліфікаційної комісії  і представників  роботодавців із своїми першими колекціями одягу. Барвисті блузи, елегантні та легкі літні сукні, оригінальні фартухи, класичні спідниці, стильні костюми, сорочка-вишиванка…- той унікальний перший доробок, з якого, віримо, розпочнеться самостійна професійна робота кожного.

Саме про таку перспективу розповіла присутнім слухачка з Рівного Тетяна Федюк. Вона не лише сумлінно опановувала навчальний курс та виконувала роботу під час виробничої практики в ательє «Шпулька». Пані Тетяна відповідально та якісно попрацювала над виготовленням кваліфікаційних виробів (понад програмою відшила демісезонне жіноче пальто на підкладці та куртку із шкірозамінника!) і, що важливо, - попрацювала над книгами з бухгалтерського обліку, адже у планах – започаткування власної справи. Серйозний підхід до справи, чітка організація роботи, працьовитість та акуратність, обов’язковість, вміння і прагнення самовдосконалюватися – ось важливі професійні та комунікаційні якості, які дозволяють якісно змінити своє життя. Чудова вишита сорочка для чоловіка – особливо душевний виріб кравчині.

Викладачі Поліна Долганська, Людмила Якута та Тетяна Кость  пишаються талановитою випускницею і зауважують: слухачка вже на нинішньому етапі претендує на рівень закрійника.

Слухачка Ірина Хмельова з Рівного приємно здивувала присутніх сучасним підходом та гарним смаком. ЇЇ трикотажна з лампасами «двійка» - символ молодіжного настрою, модного напряму. Ірина поділилася, що під час виробничої практики у ТРЦ «Моріон» займалася ремонтом одягу, і це їй подобається. Розглядає пропозицію роботодавця про співпрацю.

Чи не найактивніша та смілива – Соломія Василевич із Рокитнівщини творчо підійшла до виконання кваліфікаційної роботи. Її вироби відрізняються особливим настроєм та динамікою. Літній молодіжний ансамбль – строката спідниця, легка трикотажна блуза та весела пов’язка пасує кравчині! Відчуття смаку, працьовитість, професійний підхід до роботи та легка вдача стали вирішальними, аби отримати роботу у Фірмі «Моніна Лоретті» (пошиття весільного одягу). Слухачка задоволена своїми здобутками і прагне якнайшвидше почати працювати.

Найважливішим успіхом свого професійного навчання вважають пропозицію роботи і слухачки з Рокитного Галина Ковалець та Марія Ковалевич. Вони підуть працювати у місцеве ательє «Ваш стиль».

Присутня на ДКА ФОП Марина Яцун поспілкувалася із кожною слухачкою. На її думку, окрім професійних навичок кваліфіковані робітники мають постійно вдосконалюватися, пізнавати нові напрями у галузі, прагнути подальшого навчання та переймати досвід у кращих представників професії, а також ініціювати власні ідеї, шукати свій професійний «почерк».

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко впевнена, що знання та навички,  помножені на практичний досвід, дозволять випускникам здобути вдячних замовників та подяку роботодавців. «Відсьогодні життя кожної з вас тісно пов’язане із цікавою, затребуваною та відповідальною роботою. Нерідко замовник, спілкуючись із професійним майстром, змінює не лише свій гардероб, але й настрій!» - додала Руслана Володимирівна. Вона урочисто вручила випускникам свідоцтва державного зразка і подякувала за вибір професії і навчального закладу.

Після ДКА відбулося чергове засідання Консультативної ради представників швейної галузі,  Присутні обговорили питання подальшої тісної взаємодії навчального закладу із роботодавцями щодо виробничого навчання і практики безробітних, оцінили результати та досвід співпраці із партнерами, проаналізували умови професійного  навчання майбутніх швачок, кравців, закрійників, а також - забезпечення професійного супроводу слухачів, допомогу досвідчених наставників на виробничих майданчиках. Було відмічено, що випускники РЦПТО все частіше цікавляться, як розпочати власний бізнес.

Підсумовуючи навчання та ДКА кравців, можна із впевненістю перерахувати здобуті ними професійні навички: уміння працювати на універсальному і спеціальному обладнанні (розпошивальній, краєобметувальній і петельній машинах), на обладнанні ВТО – прасці з парогенератором; навички виготовлення виробів поясної групи - спідниці, брюки, шорти, бриджі, капрі та плечової групи - сарафани, халати, сукні, блузи, жакети, а також – постільних та столових комплектів.

Сподобалося? Приєднуйтеся! Триває набір групи за професією «Кравець» у Олександрійському навчальному відділенні РЦПТО. У Рівному наступна група розпочне навчання вже з 24 вересня.

Наші контакти:

м. Рівне, вул.. Пирогова,8

тел.. 0362 68 37 95, 27 30 41

е-mail: cpto@cpto.rv.ua

https://www.cpto.pp.ua/