23.10.2023 | 09:44

Протягом чотирьох днів на базі Рівненського ЦПТО ДСЗ п’ятеро слухачів навчалися за професією «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)». Треба сказати, що центр випускає фахівців за цією професією перший рік. Упродовж цього часу з його стін вийшло 106 кваліфікованих операторів БПЛА.

У повсякденному мирному житті безпілотники широко використовують в аграрній сфері, кур'єрській службі (доставка товарів, посилок та продуктів харчування), при створенні художніх та документальних фільмів, рекламних роликів, музичних кліпів, репортажів новин, а також для висвітлення спортивних змагань та ігор, для забезпечення безпеки під час проведення масових заходів, під час рятувальних операцій тощо.

Випускник Лев Мельнишин, юрист у КП «Дубнокомуненергія», розповів, як буде застосовувати набуті знання і навички: «Ми плануємо придбати дрона саме для потреб підприємства, – розповідає Лев Васильович. – Для нього у нашій сфері діяльності дуже багато роботи – проводитимемо енергоаудит житлових будинків, щоб з’ясувати, де саме відбувається витік теплової енергії, будемо проводити відеоспостереження за висотними об’єктами (труби). Маємо контролювати їх стан, а не завжди вдається піднятися на велику висоту. Тож ми з директором вирішили навчитися працювати на цій техніці – швидко, зручно і затрати на його придбання окупляться дуже швидко».

Анатолій Хом’як з Дубна – підприємець, займається торгівлею ягодами та сухофруктами, а також на 5 гектарах вирощує малину. Розповідає, що  вирішив навчитися керувати електронним птахом, щоб у майбутньому за допомогою  сільськогосподарського дрона обробляти свою ягідну плантацію. Крім того, покладає надії, що цю майстерність у майбутньому опанують і його дочки, адже, як він наголошує, наше майбутнє тісно пов’язане із новітніми технологіями. Бо цей механізм має широке поле для застосування. У сфері сільського господарства дрони допомагають аграріям розуміти свій земельний банк, прораховувати ризики, правильно економити, отримувати великі врожаї й впроваджувати точне землеробство».

Коштує дрон недешево. Тож щоб перший політ дорогого апарату не став останнім, запрошуємо охочих пройти навчання на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ. Звичайно, ці механізми оснащені розумними бортовими комп'ютерами та системами, які допомагають їм впевнено почуватися у повітрі. Але у разі будь-якої позаштатної ситуації, наприклад, ламання або відключення режиму автопілотування, без спеціальної підготовки ви швидко втратите контроль над дроном. У найкращому разі це закінчиться ремонтом апарату. Якщо некерований дрон вагою 2-3 кг впаде з висоти, то може стати причиною руйнувань, травм або нещасного випадку. Чи варто ризикувати здоров'ям оточуючих та дорогою технікою? Тож ми чекаємо вас за адресою: м. Рівне, вул.Пирогова, 8. Пройшовши базовий курс для новачків, ви навчитеся безпечному керуванню коптером у різних ситуаціях.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ  .

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у  Telegram  Instagram  Facebook   YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram-канал підтримки або за телефонами +38096-539-53-59.