13.10.2021 | 11:04

Одним з пріоритетних напрямків державної політики у сфері професійної орієнтації молоді є створення ефективної профорієнтаційної системи, яка не поступатиметься найкращим міжнародним аналогам і з’єднає сферу освіти з ринком праці  для підготовки висококваліфікованих кадрів. Саме з такою метою створено проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

У рамках даного проєкту 12 жовтня п.р. провели Всеукраїнський онлайн-урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії», до якого долучились і фахівці відділу активної підтримки безробітних Сарненського районного центру зайнятості. Організаторами уроку виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти, компанія «HR YOU».

Головна мета уроку – надати можливість молодому поколінню українців визначити професію своєї мрії, мотивувати учнів на побудову власної успішної кар’єри, реалізувавши себе в Україні.

На важливості ефективної профорієнтації учнівської молоді наголосив міністр освіти та науки України Сергій ШКАРЛЕТ, а заступник міністра Ігор ГАРБАРУК акцентував увагу на необхідності усвідомленого та якісного вибору професії.

Спікерами даного уроку також виступили відомі українці, які змогли реалізувати себе в професійній діяльності та досягли значних успіхів у кар’єрі – шеф-кухар і телеведучий Євген КЛОПОТЕНКО, олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан БЕЛЕНЮК, чемпіонка світу з паракарате, телеведуча Уляна ПЧОЛКІНА та кар’єрна консультантка для підлітків Ганна РІЗНІЧЕНКО. Вони поділились власним досвідом з вибору професії, можливостями та труднощами на шляху до професійної самореалізації та закликали учнівську молодь до усвідомленого професійного самовизначення.

В ході онлайн-уроку школярам презентували інтернет ресурс hryoutest.in.ua, на якому школярі зможуть пройти профорієнтаційне тестування на визначення схильності до різних сфер професійної діяльності, отримати консультацію кар’єрного радника, ознайомитись із трендами ринку праці на мультимедійних курсах та здійснити онлайн-екскурсії на найпотужніші українські компанії.