23.05.2019 | 09:31

У Млинівському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за дуальною формою навчалися майбутні кваліфіковані швачки. Безробітні Дубенщини отримали унікальну нагоду не лише опанувати робітничу професію, але й працевлаштуватися.

Як розповів завідувач відділення Анатолій Смалько, 8 слухачок, направлених на навчання Дубенською міськрайонною філією Рівненського обласного центру зайнятості, 3 місяці навчалися та проходили виробничу практику на базі дубенського швейного підприємства ТОВ «Веснянка -Д», яке спеціалізується на пошитті спеціалізованого одягу.

Напередодні керівник «Веснянки – Д» Валентина Юхимчук звернулася до Рівненської служби зайнятості з проханням організувати навчання майбутніх кваліфікованих робітників для свого підприємства. Із числа зареєстрованих дубенських безробітних і була сформована група.

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова зауважує: «Це вже другий досвід навчального закладу з підготовки за дуальною формою кваліфікованих швачок. Безперечно, така форма підготовки слухачів передбачає особливий позитивний результат, адже вони беруть безпосередню участь у виробничому процесі, опановують нові знання і навички на своїх майбутніх робочих місцях».

Задоволена співпрацею і керівник фабрики Валентина Юхимчук, адже не потрібно буде додатково займатися із новими робітниками, стажувати їх та на перших порах доручати нескладні операції. Підготовлені кваліфіковані швачки повністю можуть виконувати усі завдання на рівні з іншими робітниками.  Майстер виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Поліна Долганська додає: «Хоча на початку навчання практично в усіх слухачів був «нульовий» або початковий рівень професійної підготовки, - вони у короткий термін набули важливих навичок – відшивати медичний одяг, працювати на універсальному та спеціалізованому обладнанні, зокрема, ґудзиковому, закріпельному, петельному та інших». Майстер зауважує, що найважливіше у професії – якість та оперативність. Свій робітничий шлях у професії нинішні швачки починали з клаптиків тканини, на яких «набивали» руку. На підприємстві слухачі в якості учнів працювали близько двох тижнів. Саме цей період став перехідним для новачків.

Поліна Долганська також поділилася: «Цікаво, що продукція фабрики – спеціалізований одяг як правило світлого кольору. Саме це насторожувало та лякало жінок. Проте з часом швачки наловчилися і надалі вже сміливо виконували операції».

На державній кваліфікаційній атестації швачок у Млинівському навчальному відділенні була присутня Валентина Юхимчук. Вона поділилася позитивними враженнями від співпраці, задоволена новими кваліфікованими кадрами та прагне нової співпраці…Керівник підприємства переконана, для професії швачки потрібні не лише навички, але й прагнення навчатися і працювати самого безробітного, його бажання зростати професійно.

Голова ДКК, завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько, технолог швейного підприємства Віра Сильницька також проаналізували результати виробничого навчання слухачів, оцінили відповіді та привітали із успішним завершенням навчання. Для жінок, які ще вчора були безробітними, відкрилися нові можливості та шляхи.

Випускники РЦПТО - швачки Світлана Довгаль, Алла Кондратенко, Анастасія Легкобит, Ірина Олійник, Надія Свердлик, Марія Сінгаєвська, Тетяна Абрамова та Інна Тарарук досягли важливих професійних якостей, а найголовніше - отримали роботу, а отже суттєво покращать свій добробут та якість свого життя.