оп
12.04.2019 | 10:55

10 квітня 2019 року в Рівненському обласному центрі зайнятості відбулася прес-конференція директора обласного центру зайнятості Івана Ткачука на тему: «Служба зайнятості Рівненщини: нові можливості та нові виклики».

Під час спілкування з журналістами Іван Ткачук зупинився на результатах діяльності обласної служби зайнятості у І кварталі 2019 року, висвітлив ситуацію на ринку праці регіону. «Послугами служби зайнятості області у січні-березні 2019 року скористалися 17,4 тис. безробітних громадян. За сприяння служби зайнятості області працевлаштовано 8,2 тис. осіб. При цьому 70% з них працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного, що на 10 % більше у порівнянні з минулим роком» - сказав І.Ткачук.

 Також керівник ОЦЗ  розповів про сучасні сервіси державної служби зайнятості та нові форми роботи. З 1 січня цього року в службі зайнятості запроваджено інститут кар’єрного радника. Ці фахівці разом з людиною, яка потребує допомоги, індивідуально займаються пошуком необхідної їй вакансії. Також до функцій кар’єрного радника входить первинне і поглиблене профілювання тих, хто шукає роботу.

Він також акцентував увагу на тому, що збільшилась кількість роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості. Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості збільшилася на 10% і станом на 1 квітня 2019 року становила 2,2 тис. одиниць. Завдяки зростанню кількості вакансій, знизився дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці. У середньому на 1 вакансію претендували 6 безробітних. Але через низькі зарплати спостерігається відтік молодих кадрів.

"Кількість робочих місць повинна зростати, й умови праці повинні бути відповідними. Молодь повинна працювати тут за фахом, адже робочих місць вистачає - немає кому працювати. Щиро вірю, що наша співпраця дасть результат" - сказав Іван Ткачук під час підписання меморандуму про співробітництво між Рівненським обласним центром зайнятості та Рівненським обласним об`єднанням організацій роботодавців "Роботодавці Рівненщини".

Голова об’єднання Михайло Кривко підкреслив: «Кожен повинен розуміти, що за кордоном нас ніхто не чекає. Наш добробут лише в наших руках».