25.11.2022 | 09:31

Скеровані на 3-місячне навчання до Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Касир (на підприємстві, в установі, організації)» Рівненським міським центром зайнятості, Здолбунівською, Рівненською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ безробітні опановують одну із сучасних професій, яка є універсальною та передбачає чимало вмінь і навичок. Опанувавши теоретичний матеріал, майбутні касири проходять виробничу практику на базах роботодавців-партнерів закладу освіти. Сьогодні це – навчальні заклади, державна установа, магазини, малі підприємства та приватні фірми. Практиканти ознайомлюються із особливістю роботи, комунікують із суміжними підрозділами, забезпечують фінансову дисципліну і порядок фінансового документообігу.

Серед обов’язків робітниць-касирів чимало пов’язаних із готівковими розрахунками, перевіркою достовірності та наявності підписів, штампами «Сплачено» та «Депоновано» тощо. Кваліфікований касир складає і веде також відповідні реєстри, звіти руху коштів, забезпечує збереження цінних паперів, грошових документів.

Під час навчання та практики слухачі вивчають та застосовують бухгалтерські програми BAS, Excel, для ведення обліку - «Акцент», а також  SalesWorks та інші. У підсумку професійного навчання вони знатимуть: правила документообігу і технологію оброблення облікової інформації на підприємстві, нормативно-правові акти щодо ведення касових операцій, обліку цінних паперів; правила експлуатації обчислювальної техніки.

Вже сьогодні педагоги називають лідерів навчання, найбільш перспективних та наполегливих. Серед яких Інна Криштапюк та Оксана Сазонова - особливо уважні та зосереджені, адже місця практики стануть для них новими робочими місцями. Відтак, нові умови праці та нові колективи – це і нове натхнення слухачок. Анна Грицюк та Тетяна Пшибилович максимально націлені на нову професію, отож, проявляють великий інтерес до усіх аспектів та обов’язків, активні, ініціативні.

Майстриня виробничого навчання Ольга Захарук в усьому підтримує та консультує групу, відзначає їхні «бійцівські» якості та велике прагнення до нових знань. «Одна з кращих - Тетяна Пшибилович. Вона виділяється критичним мисленням, волею, наполегливістю та рішучістю і стане відмінним працівником та гордістю колективу», - впевнена Ольга Едуардівна.

Цінний досвід та нові професійні навички дозволять майбутнім касирам успішно працювати і у закладах торгівлі, громадського харчування, і в медичних установах, страхових компаніях, а також на автозаправних станціях, промислових підприємствах та в інших закладах.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ  cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у  Telegram  Instagram  Facebook   YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne або за телефонами +38067-363-88-27, +38096-539-53-59.