28.10.2016 | 16:19

Майже 90% старшокласників, за даними опитувань, по закінченні школи прагнуть вступити до вищих навчальних

закладів. В одних на меті здобуття робітничої професії, в інших – престижної спеціальності. Аби продемонструвати, яких насправді потрібних і цікавих професій навчають на теренах Рівненщини, Волині, Тернопільщини, Дубенським міськрайонним центром зайнятості було проведено традиційне профорієнтаційне свято – «Ярмарок професій та освітніх програм».

До районного Будинку культури завітали ті, хто стоїть на порозі самостійного життя, хто мріє про свою життєву стежину, але яку на сьогоднішній день не можна уявити без відповідних знать та професійних навиків.

Неначе на вулик із бджолами перетворилося фойє Будинку культури, де працювали консультаційні пункти, і у всіх питання одні - умови вступу, навчання, проходження практики, розвиток інфраструктури, можливості стажування за кордоном тощо. Представники Млинівського навчального відділення презентували як послуги Рівненського ЦПТО ДСЗ загалом, так і свої професії. Прикрасою заходу став майстер-клас перукарів під керівництвом майстра виробничого навчання Вікторії Рибальченко, який зібрав довкола себе не лише дівчат, а й хлопців.

Відкриваючи захід, начальник відділу активної підтримки Дубенського МРЦЗ, Андрій Пахолок, наголосив випускникам шкіл Дубенщини про важливість та відповідальність тих кількох місяців, які залишилися перед одним із самих відповідальних кроків у житті – вибором професії. А для того, щоб вибір був правильним, як кажуть, оптимальним, слід сприйняти та опрацювати якомога більше інформації, врахувати масу факторів.

Майже кожен виступ представників ВНЗ супроводжувався відповідним відеороликом або мультимедійною презентацією, що дозволяло зробити невеличку віртуальну екскурсію та не аби як привертало увагу школярів.

Загалом у святі взяло участь 24 навчальних закладів різних рівнів акредитації та більше 630 учнів.