29.07.2019 | 11:00

Життєвий шлях – це боротьба, що складається з випробувань, невдач і…звісно перемог. Тільки вмотивовані та сильні духом люди здатні вистояти у вирі непередбачуваних обставин та досягти успіху. Особливо,  це зробити непросто, коли в країні триває війна. Саме у ветеранів, які повертаються у цивільне життя, відбувається переоцінка цінностей. Після демобілізації бійцям складно адаптуватися в мирному житті не лише в психологічному плані, але й у різних соціальних аспектах. Не кожен із них має змогу повернутися на попереднє робоче місце чи, взагалі, не хоче займатися тим, що робив до війни. Цим героям необхідно допомогти знайти своє місце в житті, визначитися зі справою, яка приноситиме їм не тільки дохід, але й задоволення, зрештою, навчити заробляти гроші. Державна служба зайнятості, як сервісна установа сучасного формату, допомагає учасникам АТО професійно реалізуватись і надає ще й для цього матеріальну підтримку.

Однією з форм стимулювання зайнятості є одноразова виплата допомоги з безробіття, якщо така особа відкриває власний бізнес.

Так, ще в листопаді 2018року за допомогою у пошуку роботи до Млинівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості звернувся демобілізований військовий, учасник бойових дій на сході України – Вадим Олійник. Будучи фаховим інженером-програмістом, весь його професійний досвід здобувався у прикордонній військовій частині, якій віддав понад 15 років життя. Для відсічі агресії ворога та захисту держави прийшлося воювати і на Донбасі. Безумовно, війна загартовує характер і породжує бажання бути незалежним, стати самому собі господарем. Тому, ознайомившись зі спектром послуг, які пропонує служба зайнятості, Вадим зацікавився можливістю отримання одноразової виплати матеріальної допомоги по безробіттю для започаткування власного бізнесу. Тим більше, що бізнес-ідея у чоловіка вже визріла давно. Втілити її у життя допомогли фахівці Млинівської районної  філії ОЦЗ. Отримавши комплекс соціальних послуг та пройшовши тестування на схильність до підприємницької діяльності, з метою набуття теоретичних знань з основ обліку та оподаткування діяльності малого підприємництва, мікроекономічних питань, маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування Вадим Олійник успішно закінчив курси цільового призначення за напрямком: «Провадження підприємницької діяльності», під час якого і написав бізнес-план на тему «Виготовлення паливних пеллетів». Цей  вибір діяльності отримав схвальні відгуки у членів комісії з розгляду питання надання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності та керівництва Млинівської районної філії. І ось вже в середині березня 2019 року В.Олійник зареєстрував юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю «Біорес». Звичайно, що етапи становлення та закріплення на ринку Млинівщини даються нелегко. Однак, в цьому учаснику АТО і юридично і практично допомагає керівництво Млинівської об’єднаної територіальної громади та районна служба зайнятості, оскільки виробництво енергоефективних гранул є перспективним та затребуваним. Тим більше, що для цього є все необхідне: приміщення, встановлене обладнання, сировина та, головне, працьовиті руки. Чималим бонусом до стартового капіталу  стала і сума отриманої  Вадимом Олійником допомоги по безробіттю одноразово.

До речі, у планах пана Вадима – налагодження ринків збуту та створення нових робочих місць, перевагою у працевлаштуванні на які будуть мати бойові побратими. Під замовлення ТОВ «Біорес» та за сприянням фахівців служби зайнятості з травня 2019 року розпочалась професійна підготовка двох безробітних учасників АТО, які в майбутньому працюватимуть на підприємстві. Зі свого боку фахівці Млинівської районної філії продовжують індивідуальний супровід Вадима Олійника після працевлаштування, надаючи інформаційно-консультаційну підтримку молодому бізнесмену.