08.11.2019 | 09:55

Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей розміщується у приміщенні колишньої в’язниці і катівні по вулиці Фабрична, 9 у Здолбунові. Та не тільки катівня тут була. У свій час приміщення використовувалося як поліцейське відділення із камерами попереднього ув’язнення, секретне жандармське відділення, відділення польської поліції, райвідділ НКВС, відділення німецької поліції, поліклінічне відділення Здолбунівської райлікарні та станція швидкої медичної допомоги, стоматологічна поліклініка та зубопротезне відділення центральної районної лікарні, відділ ДСО МВС України в Рівненській області. Довгий час приміщення не використовували. Воно стало занедбаним, тут були тони сміття. Проте вже майже 5 років тут функціонує районний музей, який досі доводять до ладу.

Свою допомогу у проведенні ремонтних робіт в музеї запропонував центр зайнятості, і в липні 2019 року був укладений договір між Здолбунівською районною філією Рівненського обласного центру зайнятості та Відділом культури Здолбунівської РДА про залучення безробітних громадян на громадські роботи  з проведення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею. За словами директора закладу Олега Тищенка саме з ініціативи директора Здолбунівської районної філії РОЦЗ Сергія Бабича зрушилася  з «мертвої» точки справа по залученню коштів місцевого бюджету та коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття на проведення громадських робіт з ремонту приміщення музею.

- Співпраця з районним центром зайнятості для нас є надзвичайно важливою, адже допомагає вирішити чимало наболілих питань, - говорить пан Олег. - Наразі в музеї працюють троє безробітних громадян, які виконують ремонтні та будівельні роботи. На фінішну пряму вийшов проєкт капітального ремонту 116-річної будівлі музею - тепер справа за експертизою і... лишається дрібничка - пошук коштів... Виявляється, якщо всі гуртом - усе можна зробити!