23.07.2019 | 09:57

Нині залишається актуальним питання щодо забезпечення гарантій реалізації права громадян на працю, у тому числі тим, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Учасники антитерористичної операції гостро потребують уваги з боку держави, яка має бути не тільки матеріальною, але й вираженою у звичайній увазі та турботі. Надання інформаційної та психологічної допомоги, підтримки у працевлаштуванні – ось головні напрямки роботи Рівненської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості із цією категорією населення.

Одним з яскравих прикладів вдалого працевлаштування людини, яка є учасником бойових дій, можна вважати Павла Павлова.

У 2010 році здобувши професію електрогазозварника, застосувати свої знання та навички на практиці так і не вдалося. Маючи водійське посвідчення та певний досвід водіння, Павло певний час працював менеджером-заготівельником та водієм навантажувача.

З 2015 року по 2018 рік брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Після закінчення дії контракту та повернення із зони бойових дій Павло Олексійович у липні 2018 року звернувся до філії з метою отримання допомоги у працевлаштуванні. Розв’язання проблем зайнятості безробітних, в тому числі учасників АТО, залежить не лише від активної політики держави та служби зайнятості, а й від самої людини: її мобільності, активності, прагнення до навчання, роботи та гідного життя.

Після співбесіди з кар’єрним радником Іванною Парфенюк та отримання певного спектру соціальних послуг, аналізу ринку праці, актуальних вакансій на ньому та власних можливостей, чоловік вирішив підвищити свою кваліфікацію за навчальною програмою «Водій автотранспортних засобів категорії С».

За результатами психодіагностичного тестування та співбесіди з профонсультантом Павло Павлов продемонстрував високу мотивацію, чудові здібності та соціально-психологічні чинники для проходження навчання за обраною професією.

Після закінчення навчання, отримавши посвідчення про підвищення кваліфікації, у квітні 2019 року безробітному було видано направлення у ТОВ “Агрохолдинг Зоря” на посаду водія автотранспортних засобів .

Успішно пройшовши співбесіду у роботодавця, продемонструвавши свої вміння та навички, Павло був працевлаштований.

За словами роботодавця, чоловік швидко та успішно адаптувався на новому робочому місці, задоволений отриманою роботою, а головне – відчуває себе потрібним. Кар’єрний радник Іванна Парфенюк цікавиться успіхами працевлаштованого, здійснює контроль за дотриманням прав, гарантованих йому державою, створюючи належні умови для полегшення адаптації на новому робочому місці.

Успішні історії працевлаштування осіб з числа учасників бойових дій додають впевненості іншим шукачам роботи, навчають оптимізму, цілеспрямованості.