23.02.2021 | 16:42

Відповідно до закону України «Про зайнятість населення» громадські роботи виконуються в інтересах територіальної громади та мають економічну, соціальну та екологічну користь. За допомогою громадських робіт вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань. З іншого боку, це дієва можливість підтримати безробітних у період відсутності постійного місця праці, яка дає їм можливість гарантованого тимчасового заробітку додатково до допомоги по безробіттю.

Другий рік поспіль Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості тісно взаємодіє з Головинською сільською радою у напрямку організації та проведення громадських робіт для безробітних із догляду за особами похилого віку. Догляд за літніми людьми – справа нелегка, яка вимагає значного часу і терпіння. А із точки зору соціальної значимості даний вид робіт для новоствореної громади є надзвичайно актуальним.

            З початку поточного року на громадських роботах в Головинській сільській раді вже працювали 10 безробітних. Ними надано допомогу із соціального обслуговування для 37 літніх жителів громади. На оплату праці безробітних використано 40,0 тис.грн, із яких 20,0 тис.грн – кошти Фонду та 20,0 тис.грн - кошти місцевого бюджету.

Довідково: у 2020 році Костопільською районною філією було укладено 10 договорів з сільськими радами на проведення громадських робіт. Брали участь в оплачуваних громадських роботах - 60 осіб, використано коштів Фонду - 84,7 тис.грн, коштів місцевих бюджетів - 100,9 тис.грн.