20.02.2020 | 11:57

Майбутні кваліфіковані робітники фермерського господарства вийшли в поле, аби навчитися підживлювати озимі зернові, розраховувати кількість добрив та забезпечувати рівномірне внесення поживи під культури. Від цього залежатиме якість врожаю. Триває виробниче навчання, і поле Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – чудовий майданчик для відпрацювання професійних навичок, застосування отриманих знань та набуття нового досвіду роботи. Спеціалізована навчальна техніка – до послуг майбутніх господарників.

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітні навчаються безкоштовно (за кошти  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття), адже вони офіційно зареєстровані та направлені на навчання службою зайнятості - Рокитнівською, Гощанською, Млинівською, Демидівською, Рівненською районними філіями Рівненського обласного центру та Рівненським міським центром зайнятості. Майбутні фермери опановують універсальну, укрупнену професію, яка передбачає ефективну підготовку кваліфікованих тваринників та доярів 4 розряду, трактористів – машиністів сільськогосподарського виробництва категорії «А1», водіїв автотранспортних засобів категорії «С» та «В», слюсарів з ремонту с/г машин та устаткування 3 розряду.

Тим часом, майстер виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Павло Поліщук застерігає слухачів від надмірного піддобрювання, а також наголошує на обов’язковому врахуванні погодних умов.

А у слухачів, що навчаються за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії  А2», триває виробнича практика в кращих господарствах області. Направлені на навчання Гощанською, Здолбунівською та Рівненською районними філіями РОЦЗ і Конотопським міським ЦЗ (Сумська область), безробітні прагнуть якомога більше попрактикуватися та зарекомендувати себе перед роботодавцями. Старший майстер РЦПТО ДСЗ Ірина Танасюк та Павло Поліщук відвідали слухачів, перевірили умови проходження практики, поспілкувалися із представниками роботодавців та самими практикантами. 2-місячне професійне навчання передбачає максимальну адаптацію трактористів до умов реальної роботи.

Гощанські партнери навчального закладу - ТзОВ «Дедденс Агро» та ТзОВ СГП «Імені Воловікова» схвально відгукуються про нове покоління трактористів. Головне – слухачі зацікавлені роботою техніки, їх приваблюють особливості та можливості «залізних коней». А оскільки триває підготовка техніки до сезонних робіт, то завдань у машиністів чимало.

На таких універсальних робітників завжди чекають фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства, тому навчальний заклад дбає про якість та оперативність їх підготовки.