14.02.2020 | 11:06

З року в рік Гощанська районна філія обласного центру зайнятості упевнено демонструє завидні результати надійної співпраці з органами місцевого самоврядування.

Подібний алгоритм спільних дій сільських рад (об’єднаних територіальних громад) та служби зайнятості не лише дозволяє безробітним, що мешкають у сільській місцевості, прилучатися до різних соціальних проектів, а й хоча б на певний час працевлаштуватися. Показовою в цій площині є співпраця Гощанської районної філії Рівненського ОЦЗ із Бугринською ОТГ. Зокрема під час організації та виконання громадських робіт на території громади.

Як зазначив директор Гощанської районної філії Рівненського ОЦЗ Петро Зубкевич, практично із часу створення Бугринська ОТГ є одним із лідерів району в залученні безробітних громадян, що перебувають на обліку в службі зайнятості, до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Звісно ж, і самі безробітні вважають, що, прилучившись до виконання таких робіт, вони, без сумніву, приносять велику користь як громаді, так і особисто собі.

Статистичні дані служби зайнятості свідчать, що 2018 року на території Бугринської ОТГ до громадських робіт було залучено 38 безробітних (28% загальної кількості в районі) та використано на умовах спільного фінансування 74 тис. грн (27.3% загальної суми за 2018 рік) коштів фонду. 2019 року взяти участь у громадських роботах зголосився вже 41 безробітний (30% загальної кількості в районі). На оплату їх праці за умови спільного фінансування було витрачено 103 тис. грн (30% загальної суми за 2019 рік) коштів фонду. Однак і це ще не все. Після завершення громадських робіт частина колишніх безробітних дістала постійну роботу. Наприклад, Євгенія Байрамова працює прибиральницею в головному офісі ОТГ, а Олена Коваль та Андрій Сахнюк стали робітниками КП «Бугринський добробут».

Завдяки громадським роботам безробітні мешканці Бугринської ОТГ залучались до ремонту й реконструкції об’єктів соціальної сфери, ремонту та утримання місцевих доріг і придорожніх смуг, розчищення проїжджої частини, тротуарів, обрізування дерев та кущів, упорядкування кладовищ, пам’ятників, обелісків, екологічного захисту та озеленення території тощо. Яскравим прикладом того, що колишні безробітні вкладають у власну працю часточку душі, є їх постійна участь у соціальному проекті громади «Не залишаймося байдужими сьогодні». Під час реалізації проекту вони допомагали господарювати самотнім особам похилого віку, тим односельцям, які потрапили в біду.

Брали участь і в облаштуванні стадіону с. Бугрина, який сьогодні спортсмени визнали одним із найліпших у районі.

Отож, можна сміливо констатувати, що чим тісніша співпраця між районною філією служби зайнятості та сільською, селищною радами чи ОТГ, тим більше мешканців краю матимуть роботу (хай і тимчасово) та додатковий заробіток, а отже, поліпшать своє матеріальне становище, власною працею сприятимуть реалізації багатьох проектів на території своїх населених пунктів.

- Наша співпраця з Гощанською районною філією Рівненського ОЦЗ уже давно переросла в щось більше, ніж просто реалізація спільних проектів двома організаціями, - розповів нам голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук. - Стосунки ми будуємо на товариській приязні, взаємодовірі, підтримці, чіткому розумінні того, як подібна співпраця може піднести найліпші плоди й мешканцям територіальної громади, і районній службі зайнятості. Тим паче, що, користаючи з такої співпраці, громада ще й кошти економить. Бо оплата праці тимчасово працевлаштованих безробітних відбувається на паритетних засадах. Тобто ми маємо можливість виконати чи не всі роботи з благоустрою наших населених пунктів, платячи робітникам лише половину грошей. Другу половину коштів фінансує служба зайнятості. Але ж, і це головне, усе, що ми зробимо, залишається нам. Щороку до різних робіт спільно з Гощанською районною філією Рівненського ОЦЗ ми залучаємо щонайменше 45-50 осіб. Однак не думайте, що ми використовуємо тільки людей. Благоустроюючи громаду, безробітні й собі кошти заробляють, і мають можливість прилучитися до втілення в життя багатьох соціальних проектів: допомогти самотнім, престарілим односельцям, підтримати родини тих, кому тяжко живеться. Це, безумовно, додає їхнім душам благородства та дозволяє впевненіше відчувати себе людьми, потрібними суспільству.

Варто згадати й те, що саме директор Гощанської районної філії Рівненського ОЦЗ Петро Зубкевич та його колектив допомогли нам створити інформаційно-насичений та ілюстрований численними світлинами паспорт громади. Практично двічі на місяць і Петро Павлович, і його спеціалісти приїздять до нас у громаду, консультують безробітних, проводять тематичні заходи щодо їх дальшого працевлаштування. Сподіваюся, наша співпраця не лише триватиме, а щоразу набуватиме новіших форм і якостей, що ще дужче позначиться на добробуті мешканців ОТГ.

Як журналіст доволі часто спілкуюся із сільськими головами й подеколи чую, що вони не можуть поліпшити благоустрій села, допомогти односельцям поважного віку тільки тому, що не мають кого залучити до виконання цих робіт. І в той само час у службі зайнятості зареєстровано десяток чи два селян з їхніх громад. Чому ж тоді не перейняти досвід співпраці Бугринської ОТГ і служби зайнятості? Чому не дати безробітним мешканцям громад не лише заробити якість кошти, а й просто відчути себе людиною, яка має офіційну роботу? Повірте, для багатьох це може стати успішним стартом майбутнього легального та постійного працевлаштування.